top of page

OTOGAZ

Şirketimiz, 1997 senesinden bu yana, kalitede öncü İtalyan markası BRC' nin Yetkili Servisliğini yapmaktadır. 97' den bu yana tek amacımız, bulunduğumuz bölgede, hizmet verdiğimiz müşterilere daha iyi ve daha kaliteli hizmet verebilmektir.  Değişen Türkiye' nin rekabet koşullarında ve bilinç düzeyi artan müşterilerin beklenti ve isteklerine sürekli yenilenen markamızla ve yaklaşık 20 senedir değişmeyen kadromuzla gurur duyacağımız şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz.

BRC PLATINUM KİT

      Ürünlerimiz

BRC’nin en yeni modeli olan Platinum sistem, 3-4 silindirli sıfır ve ikinci el araçlarda maksimum performans ve ekonomi sağlar. EOBD bağlantısı gibi yeni fonksiyonları sayesinde araç parametrelerini eksiksiz okuyup, en hassas kalibrasyonu yapar.
Benzin enjektör yapısı uygun araçlarda manifold delmeden, soket tipi uygun araçlarda kablo kesmeden montaj yapılır, aracınızın orijinalliğine sizin kadar önem verir.

Ekipmanlar

1. ECU (ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ)

Daha hızlı ve performansı yüksektir. 32 MGH mikro işlemci kullanan yeni 32 pinli ECU’lar; BRC R&D bölümünde geliştirilmiş ve BRC tesislerinde üretilmiştir. Kompakt elektronik dizaynı ve kullanılan yüksek teknolojisi sayesinde ebatları küçültülmüş ve kontrol hızı artırılmıştır.
EOBD II bağlantısı sayesinde en hassas ayarları yapabilme ve aracın gerçek zamanlı parametrelerini kontrol edebilme imkanı sağlar.

2. ENJEKTÖR

Patentli, taklidi mümkün olmayan enjektörü diğerlerinden ayıran en önemli özellik benzin enjektörleri ile aynı yapıya sahip olması ve aynı mantıkta çalışmasıdır. Bakım, ayar, temizlik gibi işlemler gerektirmez. Bu özellikleri sayesinde en hassas ayarların yapılmasına imkan sunar ve daima ilk günkü performansı ile çalışır.

3. REGÜLATÖR

Yılların getirdiği deneyim sayesinde kompakt olarak tasarlanan Genius regülatörler, kolay montaj imkanı sağlar. En yüksek motor gücüne sahip araçlarda bile sorunsuz çalışır, maksimum performans sunar.

4. YAKIT SEÇİCİ ANAHTAR

Küçük ebatlarda modern tasarımına entegre siren eklenmiştir.

BRC COMFORT KİT

platinum.jpg

BRC’nin en yeni ve en uygun fiyatlı dönüşüm kiti olan BRC Comfort, 4 silindirli sıfır ve ikinci el araçlarda maksimum performans ve ekonomi sağlar. Son teknoloji ECU sayesinde aracınızın benzin verilerini birebir okuyarak LPG sistemini bu verilerle çalıştırır.  

 

1. ECU (ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ)

 

Ekonomik fiyatıyla öne çıkan BRC’ nin en yenisi BRC Comfort ECU’su, hem hızlı hem performanslı hem tasarruflu. BRC İtalya fabrikasının R&D bölümünde özel olarak özenle geliştirilmiş ve BRC tesislerinde üretilip, test edilmiştir.. Kompakt elektronik dizaynı ve kullanılan yüksek teknolojisi sayesinde ebatları küçültülmüş ve kontrol hızı artırılmıştır. En hassas ayarları yapabilme ve aracın gerçek zamanlı parametrelerini kontrol edebilme imkanı sağlar. Bu sayede performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu yapmaya olanak sağlar.

 

2. ENJEKTÖR

 

1.75 OHM ultra düşük direnç değerine sahip GEMİNİ enjektörleri -40 dereceden +120 dereceye kadar aynı performansı sunar. Aracın benzin enjektörleri ile birebir aynı prensipte çalışması araçta performansı korur.

 

3. REGÜLATÖR

 

Kompakt olarak tasarlanan Regülatörler, Elektrovalf ile akuple olması sayesinde kolay montaj imkanı sağlar. Her kullanıcı profiline ve araç tipine uyumludur. Her sürüş koşulunda aynı performansı kesintisiz olarak aktarır. Sürüş kalitesinden ödün vermez.

 

4. YAKIT SEÇİCİ ANAHTAR

 

Küçük ebatlarda modern tasarımına entegre olarak siren eklenmiştir. Aracınızın orijinalliğini bozmaz.

comfort.jpg

BRC MAESTRO KİT

BRC Maestro LPG Kit

 

BRC Maestro kiti 3-4-6 silindirli sıfır ve ikinci el direk enjeksiyonlu araçlarda maksimum performans ve ekonomi sağlar. EOBD bağlantısı gibi yeni fonksiyonları sayesinde araç parametrelerini eksiksiz okumaktadır. Manifold yapısı uygun araçlarda manifold delmeden, soket tipi uygun araçlarda kablo kesmeden montaj yapılır, aracınızın orijinalliğine sizin kadar önem verir.Eşsiz, geleceğe dönük LPG sistemi. En yeni DI-MPI motorlar için en,son Euro 6D emisyon ve WLTP standartlarına uyumludur.R115 sertifikalı. AFC-3.0 DI bilgisayar destekli ve bazı uygulamalar için (Turbo Araçlar) eVP-500 LPG regülatör ile donatılmış bir sistemdir.

 

1. AFC-3.0 DI LPG ECU (ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ)

BRC AR - GE bölümünde geliştirilmiş ve BRC tesislerinde üretilmiştir. Kompakt elektronik dizaynı ve kullanılan yüksek teknolojisi sayesinde ebatları küçültülmüş ve kontrol hızı artırılmıştır.

EOBD bağlantısı sayesinde en hassas ölçümleri yapabilme ve aracın gerçek zamanlı parametrelerini kontrol edebilme imkanı sağlar. AFC-3.0 DI bilgisayar Entegre DI enjektör emülasyonuna sahip gelişmiş ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)bu yeni sistemin kalbidir.

 

2. ENJEKTÖR

 

Patentli, taklidi mümkün olmayan enjektörü diğerlerinden ayıran en önemli özellik benzin enjektörleri ile aynı yapıya sahip olması ve aynı mantıkta çalışmasıdır. Bakım, ayar, temizlik gibi işlemler gerektirmez. Bu özellikleri sayesinde en hassas ayarların yapılmasına imkan sunar ve daima ilk günkü performansı ile çalışır.

 

3. EVP-500 REGÜLATÖR

Kompakt ve hafif bir tasarım olan EVP regülatör düşük veya yüksek güçlü motorlar (500Hp'ye kadar) için tam elektronik LPG regülatörüdür. Sorunsuz ve optimum sürüş ve performans sağlar. Bu regülatör ile gaz basınçlarında kesinlikle bir sapma yaşanmaz.Maksimum performans sunar.LPG’ yi buharlaştırma kabiliyeti çok yüksektir.

 

4. YAKIT SEÇİCİ ANAHTAR

Küçük ebatlarda modern tasarımına entegre olarak siren eklenmiştir.

Sıralı Otogaz Sistemleri

Aracın ilk çalışmasının benzin ile yapıldığı daha sonra motor sıcaklığının 40°C’ye gelmesi ile birlikte otomatik olarak gaza geçen sistemlerdir.

Araçlarda Sıralı Otogaz Dönüşümü Nasıl Yapılır?

LPG Tankın da bulunan gazın, yakıt hattı çekilerek motor kısmına getirilmesi ile Regülatör, yüksek basınç altında sıvı olan gazı buhar fazına çevirir. Regülatörden buhar fazında çıkan LPG filtre edilir ve pisliklerden arındırılır. Daha sonra enjektörler vasıtası ile silindirlere verilerek yanma sağlanmış olur.

Mekanik montajın ardından, araca özeldaha önceden hazırlanmış kalibrasyon yapılır. Sistemin devreye girmesi için kalibrasyonun yapılması şarttır. Kalibrasyon ile LPG ECU’su aracın tüm çalışma parametrelerini hafızasına alarak benzin haritasının aynısını LPG için oluşturur. Böylece araçta hiçbir performans kaybı yaşanmaz.

Kalibrasyondan sonra araç gaza geçmeye hazırdır.

 

5. RAİL BASINÇ VE SICAKLIK SENSÖRÜ

Gaz basıncını ve gaz sıcaklığını ölçer

 

6. TİP 94 GAZ FİLTRESİ

Plastik polimer malzemenden üretilmiş dayanıklı bir malzemedir. Maksimum çalışma basıncı 0.45 Mpa (4,5 ) bar'dır.Sıcaklık aralığı -40 derece ile +120 derece arasındadır.Ağırlığı 0,096 kg'dır.ECE R67-01;ECER110 belgelerine sahiptir.

maestro.jpg

SDI (SIRALI DİREKT ENJEKSİYON) LPG KİTİ

SDI, direkt enjeksiyonlu araçlarda uygulanan Sequent Gaz Fazı sistemidir. Sequent sistemleri gibi enjektör ile manifolda gaz fazında yakıt gönderir. Kolay uygulanması ve LDI sistemine göre daha uygun fiyatının olması, kullanıcıya dönüşüm maliyetinde avantaj sağlar.

 

 Ekipmanlar

1. 1 SDI ECU

2. 1 Genius MB regülatör

3. 1 ET98 LPG Gaz Valfi

4. 3, 4, 5 veya 6 silindir sayısına göre LPG enjektörü

5. 1 sıcaklık basınç sensörü

6. 1 FJ1 filtre

7. 1 Yakıt seçici anahtar

8. 1 Map sensörü

9. Su hortumu

10. Gaz hortumu

11. Enjektör ve vakum hortumu

12. Montaj seti

bottom of page